PRAVOPIS

Hrabri telefon

za djecu, roditelje, studente i volontere

Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
ŠAHISTI ŠŠD STANOVI U ŠIBENIKU OSVOJILI DRUGO MJESTO NA POLUZAVRŠNICI DRŽAVNOG PRVENSTVA
Autor: Administrator , 22. 2. 2017.

Ekipa Šahovske sekcije Školskog športskog društva „Stanovi“ na turniru Poluzavršnice državnog prvenstva odigranog u OŠ „Meterize“ u Šibeniku 21. veljače 2017. godine osvojila je drugo mjesto u konkurenciji škola pobjednica Županijskih natjecanja u Šibensko – kninskoj, Splitsko-dalmatinskoj i Dubrovačko-neretvanskoj županiji. Čestitke ekipi prof. Sikirića!

Igralo se „Bergenovim sistemom natjecanja“, 25 minuta vremena za igru svakog igrača, 3 kola odnosno 12 šahovskih partija za svaku školu.

Za našu školu nastupili su: Karlo Mijić (5b) – prva ploča, Angelo Batur (6a) – druga ploča, Jure Skoblar (3b) – treća ploča, Jakov Skoblar (6b) četvrta ploča i Josip Baumgartner (6c) kao zamjena.

Za osvajanje pehara za drugo mjesto učenici naše škole nakon tri sata igre izborili su dvije ekipne pobjede, doživjeli jedan poraz, a pojedinačni omjer bio je 6,5 : 5,5.

Rezultati:

1. kolo: OŠ Stanovi – OŠ  „Split III“ - 0 : 4

2. kolo: OŠ Stanovi – OŠ „Vladimira Nazora“ Ploče -  3 : 1

3. kolo: OŠ Stanovi – OŠ „Petra Krešimira IV“ Šibenik - 3,5 : 0,5

Pobjednik turnira bila je OŠ „Split III“.

U ženskoj konkurenciji ekipa iz naše županije, OŠ „Privlaka“, također je osvojila drugo mjesto.

[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]