Dan obrane grada Zadra

Autor: Božena Ivankov, 11. 10. 2017.

Povodom obilježavanja Dana obrane grada Zadra, 6. listopada, Osnovna škola Stanovi je imala iznimnu čast i zadovoljstvo ugostiti predstavnike Udruge veterana vojne policije, sudionike domovinskog rata Zadarske županije koji su održali predavanje o Domovinskom ratu.

Uvodnu riječ je imao ravnatelj škole Markica Perić, prof. koji ih je predstavio te im u ime Škole poželio dobrodošlicu dok je školski zbor na čelu s Magdalenom Miočić, prof. otvorio događanje svečanom izvedbom himne 'Lijepa naša domovino'.

Na početku predavanja, nazočne je pozdravio predsjednik Udruge veterana vojne policije Zadarske županije, Josip Adžić zamolivši za minutu šutnje za stradale u ratu te prepustivši glavu riječ članu nadzornog odbora Udruge, Sergeju Lukoviću.

Predavanju su prisustvovali 7. i 8. razredi koji su s velikim interesom pratili predavanje popraćeno animacijom napada i obrane na području RH za vrijeme Domovinskog rata.  Josip Adžić se s velikom profesionalnošću približio našim učenicima dočaravši im iskustvo i važnost ovoga dana. Svjesnost o stradanju i oslobođenju našega grada te ostavljanje istog u rukama naše djece i budućih generacija od iznimne je važnosti – izjavio je Josip Adžić i tom motivacijskom i ohrabrujućom porukom zaključio obilježavanje Dana obrane grada Zadra u Osnovnoj školi Stanovi.

Pola Spajić, mag.informatol.

« Ožujak 2024 »