Učenici OŠ Stanovi na otvorenju manifestacije 'Zadar čita'

Autor: Božena Ivankov, 13. 3. 2018.

Riječi lete, zapisano ostaje...

Kada ste posljednji put napisali nekome pismo? Prenijeli osjećaje na papir, vlastitu misao, izrazili se pisanom riječju?

U ponedjeljak, 12.ožujka, učenici 4.d razreda su sa svojom učiteljicom Katarinom Zubčić prisustvovali otvorenju desete, jubilarne manifestacije 'Zadar čita'. Ove je godine tema manifestacije pismo; kao grafički oblik, vidljivi oblik, epistolarna forma, sredstvo komunikacije, oproštajno pismo, itd. Manifestaciji koja traje od 12. – 17. ožujka, pridružile su se škole, vrtići, knjižnice i ostale kulturne ustanove sa svojim programima.

Svečanost je otvorila pripovjedačica Margareta Peršić koja se aktivno bavi i pronalazi veliko veselje u umjetničkom izražavanju bojama, izradi igračaka i lutaka, žongliranju, pripovijedanju priča te uređenju prostora.

Margareta Peršić

Na svoj osebujan i zanimljiv način ispričala je priču koju je pretvorila u igrokaz, spontano uključivši i počasne goste; gradonačelnika Zadra, dr. Branka Dukića, pročelnika za školstvo, Josu Nekića, prof. te Ivana Hajdića, prof., višeg stručnog suradnika u Upravnom odjelu za odgoj i školstvo Grada Zadra.

Nakon priče uslijedio je igrokaz učenika OŠ Smiljevac koji su na humorističan način predstavili važnost pisane riječi.

Djelatnik Gradske knjižnice Zadar, Ante Kolanović, dipl. knjižničar, zahvalio se svim sudionicima te posebno našem  ravnatelju Markici Periću, prof. te profesorici hrvatskog jezika, Slavici Kovač pod čijim je mentorstvom učenik 8.b razreda Roman Pavić  napisao pismo Malom princu.

Ravnateljica Gradske knjižnice Zadar, Doroteja Kamber - Kontić je završnom rečenicom.: 'Verba volant, scripta manent' ('Riječi lete, zapisano ostaje'), službeno otvorila manifestaciju koja će biti popraćena brojnim radionicama, predavanjima, tribinama i izložbama.

4.d razred OŠ Stanovi s gradonačelnikom, dr. Brankom Dukićem

Slika preuzeta s ezadar.URL: https://ezadar.rtl.hr/kultura/2791595/otvorena-manifestacija-zadar-cita-0/ (2018-13-03)

Pola Spajić, mag.informatol.

« Travanj 2024 »