Školski kalendar 2021.-2022.

POPIS VAŽEĆIH UDŽBENIKA U ŠKOLSKOJ GODINI 2021./2022.

« Studeni 2021 »

Predupis djece dorasle za upis u prvi razred osnovne škole u šk.god.2021./2022.
Autor: Vedran Mijolović, 25. 1. 2021.

Dragi roditelji,

u Osnovnoj školi Stanovi prijava djece za  upis u prvi razred osnovne škole u šk. god. 2021./2022. provodit će se u uredu psihologa/defektologa u vremenu od:

• 1. veljače do 5. veljače 2021. •

u popodnevnom terminu od 13.00  do 17.00 sati.

Roditelji, odnosno skrbnici, obvezni su obaviti  predupis svoje djece u prvi razred prema prebivalištu, odnosno prijavljenom boravištu.

U prvi razred osnovne škole za školsku godinu 2021./2022. obvezno se upisuju:

• djeca  koja do 1. travnja 2021. godine navršavaju šest godina života

• djeca kojima je za školsku godinu 2020./2021. rješenjem Ureda državne uprave u Zadarskoj županiji odgođen upis u osnovnu školu ili su privremeno oslobođena od školovanja.

Potrebni podaci za predupis su: prezime i ime djeteta, ime oca i majke/staratelja, datum i mjesto rođenja djeteta, adresa stanovanja, OIB djeteta i broj kontakt telefona.

Molimo da na predupis dođe samo jedan roditelj. Nije potrebno donositi dokumente.

………………………………………………………………………………………………

Za djecu koja će šest godina navršiti do kraja tekuće godine (od 1.travnja do 31.prosinca 2021.g.), a nisu školski obveznici, roditelj/skrbnik može najkasnije do 31. ožujka tekuće godine  podnijeti Upravnom odjelu za povjerene poslove državne uprave zahtjev (Obrazac 6) za uvrštavanje djeteta u popis školskih obveznika.

Uz obrazac 6 roditelj (skrbnik) treba priložiti presliku osobne iskaznice ili potvrdu o prebivalištu i mišljenje stručnog tima predškolske ustanove o psihofizičkom stanju djeteta.

OBRAZAC 6, odnosno zahtjevi koje podnose roditelji/skrbnici Upravnom odjelu za povjerene poslove državne uprave, bit će dostupan na web stranicama Zadarske županije, Upravni odjel za povjerene poslove državne uprave pod linkom Obrasci, Odsjek za Društvene djelatnosti, Pododsjek za obrazovanje, kulturu i šport.

Zahtjevi sa pripadajućom dokumentacijom mogu se dostaviti skenirani Uredu na email marjana.reljic@zadarska-zupanija.hr, ili na adresu: Zadarska županija, Upravni odjel za povremene poslove državne uprave, Odsjek za društvene djelatnosti, Zadar, Josipa Jurja Strossmayera 20.

Posebnosti naše škole:

Mogućnost produženog boravka u tri  skupine:
- dvije u matičnoj školi - prvi i drugi razred
 - jedna u Područnoj školi Crno
Mogućnost pretplate na marendu u jutarnjoj smjeni.
(Veliki odmor u nižim razredima je nakon drugog sata. )
Rano učenje talijanskog jezika - od prvog razreda
Informatička opremljenost (internet i LCD projektor u svakoj učionici, pametne ploče instalirane su u nekoliko učionica).
Uvedeni su e-dnevnici.
U tijeku je proces realizacije 2. faze projekta E-škole.
Škola trenutno ima 13 odjela u nižim razredima i 15 odjela u višim razredima.
Škola ima vlastitu sportsku dvoranu,  uređeno i  ograđeno školsko igralište, uređeno parkiralište sa stražnje strane škole.
Arhitektonske barijere djelomično postoje jer se nastava održava i na katu.
U normalnim uvjetima, nastava nižih razreda odvija se u smjenama dok je nastava viših razreda  uvijek u jutarnjoj smjeni.
Smjenski rad za sljedeću školsku godinu odredit će epidemiološka situacija.
Radi sigurnosti naših učenika Škola je pod videonadzorom.