Školski kalendar 2021.-2022.

POPIS VAŽEĆIH UDŽBENIKA U ŠKOLSKOJ GODINI 2021./2022.

« Studeni 2021 »

Autor: BOŽENA IVANKOV, 17. 11. 2021.

Vukovarski vodotoranj, simbol otpora i slobode, na pozornici OŠ Stanovi

Ove godine obilježava se 30. godišnjica stradanja Vukovara te će se u Vukovaru i Škabrnji, ali i diljem naše domovine, 18. studenoga 2021. godine obilježiti Dan sjećanja na žrtve Domovinskoga rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje.

U skladu s Zakonom o proglašenju Vukovara mjestom posebnog domovinskog pijeteta  (Narodne novine, broj 25/2020), Vukovar je proglašen mjestom posebnog domovinskog pijeteta i ima posebno važnu ulogu u hrvatskoj povijesti uspostave samostalne, nezavisne, suverene i demokratske države te predstavlja simbol otpora, žrtve, pobjede i zajedništva odnosno obrane državnog suvereniteta i teritorijalnog integriteta Republike Hrvatske u Domovinskom ratu.

Stoga Vas pozivamo da i ove godine s djecom i učenicima paljenjem svijeća ili prigodnim programom odate počast svim koji su dali svoj doprinos za uspostavu i očuvanje Republike Hrvatske kao samostalne, nezavisne, suverene i demokratske države.

Učenici i učiteljice PŠ Crno lampionima su napravili srce za Vukovar i Škabrnju

Učenici i učiteljice OŠ STANOVI  upalili su lampione u znak sijećanja za Vukovar i Škabrnju