za 2017./2018. šk. godinu

« Listopad 2017 »

Školski kalendar 2017./2018. g

Uvođenjem e-dnevnika vremenik pisanih provjera se višene objavljuje izravno na web-stranicama škole, već je dostupan svim učenicima i roditeljima putem aplikacije:

Škole.hr

Udruga Lijepa naša

Suradnici u učenju

Program HAK-a "Vidi i klikni" u OŠ Stanovi
Autor: Vedran Mijolović, 22. 3. 2017.

Hrvatski autoklub predstavio je danas u Osnovnoj školi Stanovi predstavio  preventivno-edukativni program `Vidi i klikni` Program je namijenjen djeci od šest i sedam godina starosti i provodi se u predškolskim grupama vrtića i prvim razredima osnovnih škola. Program obuhvaća niz situacija s kojima se djeca svakodnevno susreću na cestama, a u kojima je važno vidjeti i biti viđen. Pomoću ovog programa, djeca stječu važne informacije i vještine kojima će sigurnije sudjelovati u prometu. Prvaši su bili jako zainteresirani, za svaku pohvalu! Bravo!

Pogledajte slike klikom na opširnije!

Za realizaciju programa koriste se najsuvremenije metode – učenje kroz činjenje, rad, igru i osobno iskustvo – pokazivanjem i vježbanjem.

Program se odvija uz pomoć didaktičkih pomagala i električnog automobila.  Obuhvaća vježbanje pravilnog korištenja nogostupa, uočavanje prometnih svjetala, propisno prelaženje ceste korištenjem pješačkog prijelaza, simulacija prelaska u situaciji kada nailazi automobil, vježbanje vizualnog kontakta i komunikacije s vozačem, upoznavanje s rizicima prelaska ceste između parkiranih automobila, propisno i pravilno sjedenje u automobilu, korištenje dječjih sjedalica i sigurnosnih pojaseva u automobilu.