Igramo se, učimo i čuvamo okoliš

Autor: Božena Ivankov, 15. 10. 2018.

Umirovljeni pedagog i nastavnik razredne nastave Mijat Barišić Ružić održao je ekološku radionicu našim četvrtašima,  a potom ih je kroz maštovite igre s didaktičkim igračkama od drva, papira, kartona, plastike, stakla, ambalaže i drugih korištenih materijala poučio ekološkim standardima te kako čuvati okoliš i životnu sredinu od zagađenja.

Učenici 4.razreda OŠ Stanovi su sa svojom učiteljicom Suzanom Phillips imali priliku upoznati zanimljivog i osebujnog pedagoga i nastavnika razredene nastave, Mijata Barišića Ružića koji im je ukazao na važnost očuvanja okoliša kroz didaktičke igračke napravljene od ambalaže.

Radoznali učenici su s interesom ragledavali hrpu igračaka te sudjelovali u radionici igrama. Cilj ove radionice je, među ostalim bio da učenici na zabavan način vježbaju matematiku, geometriju, engleski jezik. Učenici su pokazali zavidno znanje i uz učenje se zabavili. Profesor Mijat im je prezentirao svoje igračke; od najmanje i najstarije koju je izradio i pritom ih usmjerio  ka načinu čuvanja okoliša i iskorištavanja nerazgradivih materijala koji štete okolišu čega su učenici itekako svjesni. Na samom kraju im je poklonio čokoladne deserte sa zadatkom da platičnu ambalažu, nakon što pojedu desert  iskoriste na najmaštovitiji mogući način.

U današnjem vremenu tehnologije bilo je izuzetno zanimljivo ponovo se susresti s igračkama iz starih vremena te osvjestiti potrošački problem društva. Profesor je dokazao kako se bez puno novca, uz maštu i kreativnost djetetu može izmamiti osmijeh na lice.

Pola Spajić, mag.informatol.

« Ožujak 2024 »