ZADARSKI LIST Autor: Anita Ćustić

Autor: Administrator , 3. 6. 2011.

Učenikom generacije proglašen Ante Marić

Proslavu Dana naše škole vežemo uz Svjetski dan zaštite okoliša, jer smo ponosni na naš status Međunarodne ekoškole. Današnjem danu pridružujemo i isticanje uspjeha naših učenika na različitim područjima, kazala je Jurka Šaban

Raznolikim programom koji su zajednički pripremili učenici i mentori danas je u OŠ Stanovi tradicionalno obilježen Dan škole. Kao i svake godine do sad ovom su događaju nazočili učenici i njihovi roditelji te sadašnji i bivši djelatnici škole, koji su srdačno podržali učenike te se sa zadovoljstvom prisjetili svojih školskih dana. Prije početka programa, literarnog izričaja, odnosno recitacija, igrokaza i filmskog stvaralaštva, što su učenici pripremili kroz svoje brojne izvannastavne aktivnosti tijekom protekle školske godine, okupljenima se obratila Jurka Šaban, ravnateljica OŠ Stanovi.

Web stranica

- Proslavu Dana naše škole vežemo uz Svjetski dan zaštite okoliša, jer smo ponosni na naš status Međunarodne ekoškole. Današnjem danu pridružujemo i isticanje uspjeha naših učenika na različitim područjima, poput našeg filmskog stvaralaštva koje je doseglo sam državni vrh, zatim zapažene uspjehe naših učenika iz stranog jezika, iz geografije, kao i na svim razinama smotre literarnog stvaralaštva 'Lidrano'. Valja naglasiti i to da su naši matematičari među prvima u županiji, njegovanje prometne kulture je također obilježje naše škole, a i tehničko stvaralaštvo je na visokom nivou, kazala je Šaban, istaknuvši da je uz sve ove uspjehe OŠ Stanovi ove godine napravila i jedan iskorak, odnosno web stranicu koja je među deset najboljih u državi, a koja u prvih šest mjeseci postojanja bilježi preko 40 tisuća posjeta.

Ravnateljica je potom redom pročitala i čestitala svim onim učenicama koji su ostvarili prvo, drugo ili treće mjesto na županijskim natjecanjima, kao i onima koji su dosegli državnu razinu natjecanja, a naposljetku je proglasila i učenika generacije. Među onima koji su na županijskim natjecanjima osvojili prvo mjesto ravnateljica je istaknula Petru Pedišić za osvojeno prvo mjesto iz matematike, Gloriju Tokić i Emu Matković, za najbolji digitalni list "Koraci", Luku Jurjevića, za osvojeno prvo mjesto iz engleskog jezika, Antu Marića, za osvojeno prvo mjesto iz geografije, Mariju Zrilić, za prvo mjesto iz atletike, Josipa Klanca, također iz atletike, Benedikta Juricu, iz prometne kulture iz koje je ova škola i ekipno osvojila prvo mjesto.

Sportaš generacije

Među onima koji su na županijskom natjecanju osvojili drugo mjesto ravnateljica je istaknula Josipa Antu Kozulića, koji je osvojio drugo mjesto iz geografije, zatim Saru Anić iz prometne kulture, Ivana Atelja, koji se istaknuo u atletici, žensku ekipu iz rukometa i mušku ekipu iz rukometa te film "Moraš biti uporan". Posebne su pohvale i čestitke potom upućene i onima koji su osvojili treće mjesto na županijskim natjecanjima i to Anti Mariću, koji je osvojio treće mjesto iz geografije, Karli Miletić iz matematike, Mateu Knezoviću, Katarini Strgačić iz atletike i školskoj ekipi atletičara. Među ovim su učenicima plasman na državnu razinu postigli Glorija Tokić i Ema Matković te su osvojile prvo mjesto, a plasman na ovu zavidnu razinu natjecanja osvojili su i Luka Jurjević, Ante Marić, Benedikt Jurica i Sara Anić. Ravnateljica je potom proglasila i učenika generacije te sportaša generacije i najuzornijeg učenika godine.

- Učenik generacije 2010./2011. je Ante Marić, učenik osmog razreda, kojeg njegovi kolege učenici i svi djelatnici škole poznaju kao izuzetno samozatajnog i skromnog učenika, koji kroz cijelo svoje školovanje bio odlikaš, istaknuo se na brojnim natjecanjima, a posebno iz geografije i hrvatskog jezika. Uz sve to, Ante je uvijek bio uzornog ponašanja. Sportaš generacije je Ivan Arbanas, učenik osmog razreda, koji je, iako istaknut u sportu, i omiljen u društvu i uzoran učenik. Posebno pohvaljujem još jednog odlikaša, osmaša Stipana Zrilića, koji je zaslužio titulu najuzornijeg učenika godine, kazala je Šaban, nastavivši s isticanjem brojnih uspjeha učenika i djelatnika OŠ Stanovi koji su obilježili ovu školsku godinu.

« Ožujak 2024 »