Javni natječaj za davanje u zakup prostora OŠ Stanovi

Autor: Božena Marušić, 15. 11. 2021.

OSNOVNA ŠKOLA STANOVI

Rine Aras 3

23000 Zadar

Klasa: 602-02/21-01/294

Urbroj: 2198/01-24-21-01

Zadar, 15.studenog 2021. godina

Na temelju članka 6. Zakona o zakupu i kupoprodaji poslovnog prostora (NN broj 125/11, 64/15 i 112/18) , Pravilnika o uvjetima, kriterijima i postupku davanja u zakup i privremeno korištenje prostora i opreme osnovnih škola Grada Zadra (Glasnik Grada Zadra br. 15/19), te  Odluke Školskog odbora o raspisivanju javnog natječaja za davanje u zakup prostora i opreme Škole od  4. ožujka 2021., Osnovna škola Stanovi Zadar 15. studenog 2021. godine raspisuje:

JAVNI NATJEČAJ

za davanje u zakup klasičnih učionica, dvorane i informatičke učionice u OŠ Stanovi i PŠ Crno

1. Natječajem se daju u zakup klasične učionice PŠ Crno i klasične učionice, dvorane i informatičke učionice Osnovne škole Stanovi, Zadar.

2. Klasične učionice, dvorana i informatička učionica se daju u zakup radnim danom (od ponedjeljka do petka) u vrijeme neodržavanja nastave.

- od 18,00 do 22,00 sati PŠ Crno

- od 19,30 do 22,00 sati  OŠ Stanovi

Subotom i nedjeljom prema potrebi.

3. Minimalni iznos cijene za najamninu/zakup jednog sata (60 minuta) iznosi:

- klasične učionice za nastavu…….. 40,00 kn/h

- športska dvorana……….200,00 kn/h

- informatička učionica……….200,00 kn/h

4. Međusobna prava i obveze između Škole i ponuđača uredit će se Ugovorom.

5. Ponudu mogu dostaviti samo pravne osobe.

6. Vlastoručno potpisana ponuda mora sadržavati:

a)  Naziv, punu adresu, OIB, ime i prezime osobe za kontakt i telefonski broj ponuditelja

b)  Vrstu aktivnosti koju želi provoditi u unajmljenom prostoru

c)  Željeni termin i trajanje termina

d)  Ponuđeni iznos zakupnine

e)  Dokaz o nepostojanju duga prema državnom proračunu, Gradu Zadru i Školi osim ako je sukladno posebnim propisima odobrena odgoda plaćanja navedenih obveza, pod uvjetom da se fizička ili pravna osoba pridržava rokova plaćanja - prilikom sklapanja Ugovora.

f)  Radi ostvarivanja prava prednosti pri izboru najpovoljnijeg ponuditelja, osobe na koje se odnosi Zakon o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji trebaju dostaviti pravovaljan dokaz o svom statusu i pozvati se na pravo prvenstva. Prednost ostvaruju pod uvjetom da ispunjavaju uvjete iz natječaja, te prihvate najveći ponuđeni iznos zakupnine.

7. Najpovoljnijom ponudom smatrat će se ona ponuda koja uz ispunjenje svih uvjeta iz natječaja sadrži i najviši iznos zakupnine.

8. Ponuditelj treba priložiti sljedeću dokumentaciju:

a) rješenje nadležnog tijela o obavljanju određene djelatnosti (npr. za Udruge rješenje o upisu u registar Udruga )

b)  ponudu sa svim  traženim sadržajem (točka 6),

c)  dokazi za ostvarivanje umanjenja zakupnine ,  točka 6. f(e) dokazi za ostvarivanje prava prednosti

d)  dokaz o nepostojanju duga pri sklapanju Ugovora

e)  pisanu izjavu ponuditelja o prihvaćanju svih pojedinačnih uvjeta zakupa utvrđenih u javnom natječaju.

9. Škola zadržava pravo poništavanja natječaja ili dijela natječaja, odnosno ne prihvatiti niti jednu ponudu bez posebnog obrazloženja.

10. Javni natječaj je objavljen dana  15. studenog 2021. godine na mrežnoj stranici Osnovne škole Stanovi i  traje do 23. studenog 2021. godine. Rok za podnošenje ponuda je 8 dana od objave natječaja.

11. Ponude se dostavljaju na adresu škole: Osnovna škola Stanovi, Rine Aras 3, 23000 Zadar, s naznakom “JAVNI NATJEČAJ-NE OTVARAJ“

12. Otvaranje ponuda obavit će se dana 26. studenog u 10,00 sati u prostorijama Osnovne škole Stanovi, Rine Aras 3,  Zadar.

Nepotpune i nepravodobne ponude neće se razmatrati.

13. O odabiru ponuda ponuditelji će biti obaviješteni u roku od tri (3) dana po donošenju Odluke o odabiru.

Ravnatelj :

Markica Perić, prof.