Županijska smotra LiDraNo u OŠ Stanovi

Autor: Božena Ivankov, 14. 3. 2024.

OŠ Stanovi ove je godine bila domaćin županijske Smotre Lidrano 2024 za Zadarsku županiju. Na Smotri je sudjelovalo ukupno 154 učenika iz 27 škola koji su se natjecali u 6 kategorija: literarni izraz, samostalni novinarski izraz, školski list, dramski pojedinačni, dramski skupni i radijski izraz.

Smotru je prigodnim govorom otvorio naš ravnatelj Markica Perić, a učenici su pjesmom poželjeli svima dobrodošlicu u našu školu. U prigodnom programu za otvorenje otpjevali su himnu Lijepa naša domovino, pjesmu Kalelarga, te školsku himnu Ježeva eko pjesma uz pratnju učiteljice Ivone Nikolić.

LiDraNo je manifestacija literarnog, dramskog i novinarskog stvaralaštva za učenike osnovnih i srednjih škola, koja se održava diljem zemlje i to na nekoliko razina – gradskoj, odnosno općinskoj, županijskoj i državnoj.

Našu školu su na LiDraNu 2024. predstavljali učenici Leni Franić, Gabriela Balen i Laura Huljev s literarnim radom, učenici Luka Bajlo, Luce Rumura, Katina Bolanča, Natalia Smolić, Tonka Dmitrović, Marko Gvardiol i Petar Škrokov s dramsko scenskim izrazom i urednica digitalnog školskog lista Koraci Katina Bolanča.

Za državnu razinu Lidrana u kategoriji dramski pojedinačni izraz predloženi su učenici Mate Zalović i Ella Nimac, u kategoriji literarni izraz predloženi su učenici Mia Šimurina, Laura Piasevoli, Hana Gobin, Iva Žepina i Bruno Badrak, a u kategoriji samostalni novinarski izraz predloženi su učenici Ema Babić, Iskra Vodanović, Melani Jelovčić i Tea Šare. U kategoriji dramskog  skupnog stvaralaštva učenika za državnu razinu predložene su sljedeće dramsko scenske igre: Kišoviti dani, Nikom pravo i Ljubav je slijepa. Za državnu razinu Lidrana u kategoriji školski list  predloženi su tiskani školski listovi Fontana, Čehuljica, Dite zadarsko i digitalni školski list Koraci te radijska emisija Vito Valčić      Ča je s ča.

Čestitamo svim učenicima i njihovim mentorima na sudjelovanju na županijskoj Smotri Lidrano, a učenicima koji su predloženi za državnu razinu želimo puno uspjeha!

Više slika pogledajte na http://www.os-stanovi-zd.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=144

« Travanj 2024 »