za 2017./2018. šk. godinu

« Prosinac 2017 »

Školski kalendar 2017./2018. g

Uvođenjem e-dnevnika vremenik pisanih provjera se višene objavljuje izravno na web-stranicama škole, već je dostupan svim učenicima i roditeljima putem aplikacije:

Novinarstvo u našoj školi

Otkako je 1977. godine OŠ Stanovi počela s radom u današnjoj zgradi na Stanovima, u školi je postojala novinarska družina koja vrlo uspješno djeluje još i danas.

Tijekom su se godina mijenjali učitelji voditelji. Tako je prvu novinarsku družinu osnovao prof. Vjekoslav Meštrović i uspješno je vodio do umirovljenja. Godine 1989. novinarsku družinu preuzima prof. Slavica Kovač, koja uz manje prekide družinu vodi i danas.

U veljači 1999. ravnateljica Jurka Šaban i profesorice hrvatskoga jezika Vesna Dunatov, Dinka Golem i Slavica Kovač pokreću školski list. O nazivu lista dosta se raspravljalo da bi se na kraju odabrao - Koraci.

Urednici prvoga broja obnovljenih Koraka bili su učenici Martina Lulić, danas pravnica i Mate Mijić, danas student medicine. Odgovorna je urednica prva tri broja prof. Slavica Kovač.

Prvi broj Koraka

U prva je tri broja Koraka i literarno-likovni podlistak Stope koji je uređivala prof. Dinka Golem, a likovni je urednik u prva dva broja prof. Boris Žuža. Već prvi broj u svibnju na Hrvatskom školskom susretu Lidrano '99 dobiva Diplomu za najbolje ostvarenje u novinarskom izrazu.

Četvrti broj Koraka izlazi četiri godine nakon 3. broja. Odgovorna je urednica od 4. do 7. broja prof. Vesna Dunatov. Stope izlaze još u 4. broju i tada se gase. Sedmi je broj izašao 2008.

Glorija                                                                              Emma

Godine 2010. počinje razdoblje digitalnog novinarstva u našoj školi: pokreće se izrada školske web stranice, u sklopu koje izlazi i 1. broj digitalnog izdanja, odnosno 8. broj Koraka. Urednice su Emma Matković i Glorija Tokić, a učitelji voditeli Slavica Kovač i Stjepan Lozić. List je pozvan na državnu smotru LiDraNo 2011.

I ove, 2013.,  školske godine u družinu prijavilo dvadesetak učenika koji svakodnevno prate zbivanja u školi i izvan nje, trudeći se što bolje informirati učenike, učitelje, roditelje i sve zainteresirane čitatelje naših stranica, kojih je iz dana u dan sve više. O našem radu i o nama čitajte u rubrikama Što radimo i Tko smo mi.