Kazališna udruga ‘’Igrajmo se’’ priprema nove predstave

Autor: Petra Vidaić, 5. 3. 2012.

Polaznici Kazališne udruge Igrajmo se, o kojoj piše portal Ezadar, Dora Matoković i Roko Brkić - bivši su učenici naše škole.

Što udruga priprema pročitajte u članku koji prenosimo s već spomenutog portala.

Kazališna udruga ''Igrajmo se'' jedina je udruga u Zadru koja se bavi kazališnom edukacijom djece i mladih. Postoji već deset godina, a svoju prvu ulogu u udruzi je imala i danas najpopularnija glumica u Hrvatskoj, Doris Pinčić. O tome što nam priprema ''Igrajmo se'', uz mali osvrt na projkete realizirane u protekloj godini, razgovarali smo s Matijom Šango, voditeljicom udruge, koja ove godine surađuje sa Žanom Bumber i Lucijom Dovranić.

Igrajmo se

Pred kraj godine, točnije, 30. studenog, u Arsenalu održana je predstava ''Iznad oblaka'', te je publici predstavljen cjelokupan rad svih uzrasta polaznika.

''Ove godine nastavljamo s programom. Na Svjetski dan kazališta, 20. ožujka, u suradnji s Gradskom knjižnicom Zadar s kojom od početka surađujemo, publici predstaviti jedan dio predstave ''Iznad oblaka'', odnosno osnovnoškolski uzrast iza kojega stoji Lucija Dovranić. Dan kasnije, na Svjetski dan pjesništva, srednjoškolci će, uz mentorstvo Žane Bumber, predstaviti ''Olovka piše srcem''.

Doris Pinčić u ''Igrajmo se'' glumi od osnovne škole, sve do Akademije i odlaska u Zagreb. ''Bila mi je izuzetna čast i radost, ne samo kao mentoru, već i prijateljici, što će nam Doris ponovo doći. Osim rada, ovdje je riječ o jednom prekrasnom druženju, a danas svi imamo tako malo vremena pa je šteta izgubiti dragocjeno vrijeme. Uvijek se rađaju neke nove ideje, a mogućnosti se uvijek nađe.''

Osim Doris Pinčić, u ''Igrajmo se'' glumački je stasao i Silvio Mumelaš, jedan od ''miljenika'' Jasne Ančić, koji trenutno pohađa glumačku akademiju. I o njemu Šango ima samo lijepe riječi.

''Moram priznati da su mi obogatili život, ne samo u smislu kreativnosti, već općenito. Bila je to jedna generacija bez čije ljubavi i volje ''Igrajmo se'' ne bi opstala'', kaže Šango.

Igrajmo se

A kakvi su ''novi klinci'', čije vrijeme tek dolazi? Šango nam kaže kako su izuzetno predani, kreativni i osvježavajući, puni ljubavi i iskreni. Rad s djecom i mladima motivacija je koja pokrije sve nepovoljne okolnosti i svaki sat proveden s njima raduje.

''Igrajmo se'' će se i ove godine pridružiti manifestaciji Gradske knjižnice Zadar, ''Zadar čita'', čiji su sastavni dio od samog početka. Izvedbu će održati 19. travnja u Muzeju antičkog stakla. 27. travnja premijerno će se prikazati ''Generacija X'' iza koje autorski stoji Žana Bumber. 30. svibnja Lucija Dovranić sa svojim će polaznicima predstaviti ''Emil i detektivi'' u Kazalištu lutaka Zadar.

U međuvremenu, još ćemo jednom imati priliku pogledati predstavu ''Slijepe ulice'', po istoimenom tekstu Gordane Ostović, uz Doris Pinčić i Nenada Pavlovića, u Hrvatskom narodnom kazalištu Zadar.

''Igrajmo se'' trenutno djeluje u prostorijama Pomorske škole, a vlastiti prostor dobro bi im došao. Programe udruge finacijski podržava Grad Zadar i Zadarska županija. ''Razgovarali smo s Kazalištem lutaka Zadar, surađujemo i imamo zajedničkih interesa, vidjet ćemo kuda će nas taj put odvesti'', kaže Šango.

autor: Iva Pejković

Izvor: http://www.ezadar.hr/clanak/kazalisna-udruga-igrajmo-se-priprema-nove-predstave