Sudoku natjecanje u OŠ Stanovi

Autor: Božena Ivankov, 25. 11. 2022.

Učenici Osnovne škole Stanovi su 4. studenoga 2022. g. u 12:00 h  sudjelovali na školskom Natjecanju u rješavanju SUDOKU zadataka koje se već drugu godinu za redom održava u našoj školi. Na regionalno natjecanje prošlo je troje učenika.  Čestitamo im na uspjehu!

Natjecanje u  rješavanju sudoku (ili učestalo sudoko) je vrsta matematičke zagonetke  čije je rješavanje temeljeno na logici i zadatcima za koje treba imati razvijeno logičko mišljenje te sposobnost rješavanja matematičkih zadataka. Organizira ga Mensa u suradnji sa Agencijom za odgoj i obrazovanje. Ove godine se u cijeloj RH natjecalo 7776 učenika.  Na školskom natjecanju u našoj školi sudjelovalo je sveukupno 16 učenika. 15 kadeta(5.-8. Razred) i samo jedan Bistrić (1.-4. Razred). Troje učenika se plasiralo dalje na regionalno natjecanje to su: na prvom mjestu Marija Dukovac s 84  osvojena boda, na drugome mjestu Jan Pavičić sa 61 bodom i na trećem mjestu  Luka Frleta također s osvojenim 61 bodom.

Razgovarali smo s troje najbolje plasiranih učenika koji su veliki ljubitelji sudokua. Nisu baš bili sigurni hoće li proći, ali su vjerovali u sebe i uspješno riješili zadatke. Rekli su nam da u rješavanju takve vrste zadataka treba biti jako pažljiv i da je zato bitno vježbati i sustavno se pripremati. Također, rekli su da ništa od toga ne bi bilo moguće bez podrške i pripreme njihovih divnih profesorica Marije Jurić i Željke Jurin.

Razgovarali smo i s velikom ljubiteljicom sudokua odnosno organizatoricom   natjecanja u našoj školi profesoricom Marijom Jurić koja je prošle godine prvi put u našoj školi organizirala ovo natjecanje. Rekla je da je prvi put čula za to natjecanje na društvenim mrežama. Smatra da je sudoku super za razvijanje  logičkoga mišljenja i da naši učenici imaju veliki potencijal. Ona ih je zajedno sa prof. Željkom pripremala za ovo natjecanje i ponosna je na njih te im od srca čestita na uspjehu!

PRIPREME ZA REGIONALNO

Učenici su se već počeli pripremat za regionalno natjecanje koje će biti 26. studenoga 2022. godine. Smatraju da imaju potencijal za jako dobar rezultat i dati će sve od sebe. Već su počeli sa smišljanjem strategija i razvijanjem  svojih sposobnosti. Od srca im čestitam što na uspješan način predstavljaju sebe, svoje učitelje i našu školi.

Tekst napisala: Marta Knežević 8.b