Gradski susret LiDraNo 2011.

Autor: Dora Matoković, 28. 1. 2011.

Gradski susret LiDraNo 2011. održan je danas, 28. siječnja 2011. u Osnovnoj školi Šime Budinića.

Učenici su se ogledali u nekoliko izričaja: literarnom, novinarskom, scenskom i filmskom stvaralaštvu.

Novinari i filmaši sa svojom mentoricom Slavicom Kovač

Na gradskoj su smotri sudjelovale sljedeće škole:

• OŠ Šime Budinića
  • OŠ Bartola Kašića
  • OŠ Šimuna Kožičića Benje
  • OŠ Krune Krstića
  • OŠ Vladimira Nazora, Neviđane
  • OŠ Nova
  • OŠ Petra Preradovića
  • OŠ Smiljevac
  • OŠ Stanovi
  • OŠ Zadarski otoci

Literati

Među 25 literarnih radova, 3 su bila iz naše škole. Literarni radovi Ah, ti mirisi  i rad Karneval prošli su na Županijski susret.

Laura sa svojom mentoricom Jelenom Lulić

U dramsko-scenskom izrazu, u pojedinačnom nastupu, našu su školu zastupali Laura Petričević (mentorica Jelena Lulić), Luka Sabalić (mentorica Marija Prelas) i Joško Vidov (mentorica Mariza Katuša). Na Županijski susret ide Laura.

Prosudbeno povjerenstvo novinara: Ante Kolanović, Bernard Paleka i Ivica Nevešćanin pozorno slušaju Gloriju

Sa svojim pojedinačnim novinarskim radovima našu je školu zastupalo pet učenika, od kojih samo rad Uspomena na prve godine školovanja puna je svjetline i ugode ide na Županijsku smotru. U konkurenciji je bilo 16 radova.

Luka sa svojom mentoricom Marijom Prelas

Prosudba školskih listova nije vršena na Gradskom susretu pa je tako naš školski list Koraci izravno upućen na Županijsku smotru.

Joško je krasnoslovio pjesmu na čakavskom narječju

Dokumentarni film Ljubitelji ptica kojeg su snimali Roko Brkić, Dora Matoković i Lea Jurin (mentorica Slavica Kovač) i televizijska reportaža Ne odustaj od sna što su ga snimali učenici 4.c, a predstavljali su ga Gabriella Goreta Delić, Antonio Klarić i Ivan Grancarić (mentorica Suzana Phillips), nisu imale konkurencije pa je prolazak na Županijsku smotru bio izravan.

Gabriella, Antonio i Ivan s mentoricom Suzanom Phillips

Svim učenicima koji će nas zastupati na Županijskm susretu LiDraNo 2011., 21. veljače 2011. u OŠ Zemunik, želimo puno uspjeha.