Rekordan broj posjetitelja

Autor: Emma Matković, Gloria Tokić, 4. 3. 2011.

Jučer 478 posjeta našem webu, u subotu, 26. veljače, rekordan broj posjetitelja u jednome danu. S nevjericom smo gledale dnevni brojač posjeta koji je minutu prije ponoći pokazao 876. posjetitelja našoj web stranici.

To nas je ponukalo da napravimo anketu i saznamo koliko naši učenici, učitelji i roditelji posjećuju stranicu.

Rekordan broj posjetitelja

Učenice 2.c razreda, Nikolina i Maris ne koriste internet zbog toga što misle da su još premale za to, tako da radije čitaju časopise i gledaju televiziju. Za Korake su čule, ali ih same nikada nisu čitale.

Za razliku od njih Marija i Katarina, učenice 7.c razreda posjećuju stranicu nekoliko puta tjedno. Mariji je najdraža rubrika Ukorak s modom, a Katarini Predstavljamo vam.

Naša knjižničarka, gđa Marija Jelača posjećuje školsku stranicu sa svojom suradnicom Jovankom Borić, koja se s lakoćom služi internetom. Njihova je stranica Knjižnica.

Neki učenici nisu nam htjeli reći ime, pa tako jedan učenik petoga razreda posjećuje stranicu zbog raznolikosti i kako on kaže, uvijek zanimljivih novosti na naslovnici. Najdraže su mu rubrike Povijest škole i Tragom ljetopisa zato što voli čitati o povijesti naše škole.

Tri učenice šestoga razreda dijele slično mišljenje.  Jedna od njih svakodnevno posjećuje stranicu zbog svog sna - želi biti novinarka, a sve su joj rubrike podjednako zanimljive. Druga također posjećuje stranicu zbog svog sna - fotografije. Ona povremeno otvara stranicu kako bi vidjela ima li što novo u Fotogaleriji.

Treća učenica posjećuje stranicu kada ima poteškoća u gramatici, pa otvori našu rubriku Jezični savjeti i na brz i učinkovit način dođe do rješenja.

Osmaši, pak, posjećuju stranicu iz zabave ili zbog dosade. Kao na primjer učenica koja stalno rješava mozgalice koje se nalaze na našoj Zabavnoj stranici.

Socijalna pedagoginja naše škole Anita Petrić rekla nam je: „Svakodnevno posjećujem web stranicu naše škole jer znam da ću uvijek naći nešto zanimljivo i aktualno. Lijepo je prisjetiti se nekih događaja vezanih za školu i naše bivše učenike, pogledati i neke slike iz prošlih dana.

Putem web stranice educiramo roditelje o raznim temama koje su im interesantne, predstavljamo svoje projekte tako da i roditelji mogu biti upoznati sa svim onim što se u školi događa i provodi.

Obavijesti koje dajemo roditeljima nalaze se i u Oglasnoj ploči pa smo sada mirniji, jer ukoliko zaborave neku informaciju, znaju gdje je mogu pronaći. Pohvalila bih naše mlade novinare i njihove voditelje. Osobno im se zahvaljujem jer znam da ulažu jako puno rada i truda da bi prezentirali našu školu i uljepšali našu svakodnevnicu."

Razgovarali smo i s ravnateljicom, gđom Jurkom Šaban. Evo što nam je rekla: „Predstaviti svoju školu na web stranici zahtjevan je i odgovoran posao, kako vas učenika novinara, tako i vaših voditelja, ali i svih djelatnika jer je web stranica zrcalo našeg rada, zrcalo svih naših uspjeha i svakodnevnog rada.

Dosad smo o svojem radu pisali u tiskanim Koracima, no otvaranjem web stranice, u kojoj su digitalni Koraci, dobili smo velik broj čitatelja. Stranicu dnevno posjeti od 200 do 800 posjetitelja što osobno smatram izuzetnim uspjehom, a 16.000 posjetitelja u četiri i pol mjeseca premašilo je sva naša očekivanja.

Posebno me raduje što ovim putem komuniciramo s roditeljima i što se svaki učenik naše škole može aktivno uključiti u stvaranje web stranice, a sadržaj je toliko raznolik da se svatko može pronaći u njemu."

Uhvatili smo i nekoliko roditelja koji su došli na informacije. Željeli su ostati anonimni. Od sedam roditelja, četiri posjećuju naše stranice. Posebno im je zanimljiv Kutak za roditelje, a prate i rad školske filmske družine i veseli ih što u Filmskoj galeriji mogu pogledati filmove naše filmske družine.

Dok smo Emma i ja provodile anketu, shvatila sam koliko se naš trud isplati i da to zapravo naši čitatelji cijene.

Čitajte našu web stranicu, a mi ćemo se truditi da bude još zanimljivija, i naravno, brojiti posjete do nekog novog rekorda.

Vaše urednice Gloria i Emma