Završili Dani izvannastavnih aktivnosti 2011.

Autor: Dora Matoković, 10. 6. 2011.

Dani izvannastavnih aktivnosti osnovnih škola Grada Zadra 2011. završili su sinoć u Hrvatskom narodnom kazalištu, priredbom u kojoj su nastupali učenici svih osnovnih škola Grada Zadra i svečanom dodjelom nagrada najuspješnijim učenicima i njihovim mentorima. Nagrade je uručio gradonačelnik Zvonimir Vrančić.

Bogatstvo različitosti

Drugi dan izvannastavnih aktivnosti odvijao se u HNK Zadar gdje su predstavnici svake osnovne škole nastupali s jednom točkom.

U pozdravnoj riječi zadarski je gradonačelnik rekao: Organiziramo ovu svečanost da bismo izrazili poštovanje i zahvalnost djeci, njihovim mentorima i ravnateljima, ali i da bi ih potakli da ovako nastave. Djeco, krenuli ste pravim putem i poručujem vam da nema cilja u životu koji se ne može ostvariti znanjem, radom i sposobnošću. Svatko od vas jednog dana može biti najbolji na svijetu u onome što radi.

gradonačelnik Zvonimir Vrančić

Program su vodili učenici naše škole Karla Marija Prtenjača i Ivan Arbanas, a svečanu su priredbu započeli riječima: Biti različit, biti drugačiji, biti svoj i poseban čini svijet bogatim. Večerašnjim ćemo raznolikim programom pokazati upravo to – bogatstvo različitosti.

Voditelji programa - Ivan i Karla

A onda je bogatstvo različitosti pokazala svaka škola.

Pjevački zbor Osnovne glazbene škole Svetog Benedikta izveo je skladbe Adalberta Markovića, Ave Maria i Brune Bjelinskog Pianino pod ravnanjem Igora Cecića, a na glasoviru ih je pratila Diana Dundović.

Pjevački zbor Osnovne glazbene škole Svetog Benedikta

Učenici Osnovne škole Bartula Kašića izveli su recital Oj, jeziče, spievaj vierno posvećen velikanu čije ime nosi njihova škola, i hrvatskom jeziku. Nihovi su mentori Edita Ćurko, Snježana Ostrogović-Kajs i Ana Lisica.

Učenici Osnovne škole Bartula Kašića

Mališane drugog razreda iz Osnovne škole Zadarski otoci koji su odškrinuli čudesna vrata kraljevske palače svojom predstavom Vrata i razgalili publiku odličnom glumom, uvježbala je njihova učiteljica Anamarija Botica-Miljanović.

Učenici Osnovne škole Zadarski otoci

Daroviti gitaristički trio iz Osnovne škole Šime Budinića odsvirao je obradu pjesme Creemberries. pridružili su im se i kolege s udaraljkama i njihov mentor Tomislav Pehar.

Učenici Osnovne škole Šime Budinića

A onda je došao red na izvođače iz naše škole. Učenici prvog i trećeg razreda zaplesali su uz poznatu dječju pjesmu Lokva, a za nastup su ih pripremile njihove učiteljice Zvjezdana Barić i Milena Rudić.

Učenici Osnovne škole Stanovi

Mali plesači breakdanca i ritmički gimnastičari iz Osnovne škole Krune Krstića pokazali su što znaju uz popularnu pjesmu Waka Waka, a za nastup ih je pripremila njihova učiteljica Rossana Discordia-Knežević.

Plesači iz Osnovne škole Krune Krstića

Ako smo različiti, trebamo li između sebe podizati zid ili baš suprotno, rušiti ga? Pokazali su nam to učenici dramske skupina Osnovne škole Šimuna Kožićića Benje predstavom Zid koju je s njima pripremila Jadranka Miliša.

Dramska skupina OŠ Šimuna Kožičića Benje

Iz Osnovna Škola Smiljevac o različitosti i toleranciji Matea je pjevala pjesmu Beautiful, stihove je govorila Marina, a na glasoviru ih je pratila učiteljica Dina Bušić.

Osnovna škola Smiljevac

Učenici Osnovne škole Petra Preradovića otplesali su plesnu igru San, a za nastup ih je pripremila učiteljica Ana Rodin.

Plesači Osnovne škole Petra Preradovića

Suvremeni svijet sve češće zaboravlja na toleranciju. Kako se tada osjećamo, pokazali su učenici Privatne osnovne škole Nova predstavomJe li tebe tko što pitao. Njihove su mentorice Koraljka Alavanja i Iva Čakarun.

Dramska skupina POŠ Nova

Danijela i Mateo iz Osnovne škole Voštarnica plesali su argentinski tango koji je s njima uvježbala Jelena Babić i tako priredbu priveli kraju.

Argentinski tango iz OŠ Voštarnica

Nakon programa uslijedila je svečana dodjela nagrada i priznanja najuspješnijim učenicima i njihovim mentorima na državnim natjecanjima. Nagrade je uručio gradonačelnik Zvonimir Vrančić.

Sara, Benedikt i mentor Stjepan Lozić iz naše škole primaju priznanje

Nagrađeni s gradonačelnikom Vrančićem i pročelnikom Josom Nekićem

Imena najuspješnijih učenika i mentora na županijskim natjecanjima mogla su se pročitati u predvorju kazališta. Njihove će nagrade biti poslane u škole gdje će im biti uručene.

Zajedničkom pjesmom Zadar je u srcu mome koju su predvodili Iva, Doris i Anđelo iz OŠ Š.K. Benje čija je mentorica Asja Vuković, završili su Dani izvannastavnih aktivnosti osnovnih škola Grada Zadra 2011.

Koordinatori Dana bili su:  iz Upravnog odjela za odgoj i školstvo Grada Zadra, pročelnik Joso Nekić, Dorotea Kamber-Kontić i Ivana Perić-Zrilić te profesorice Jadranka Miliša iz OŠ Š. K. Benje i Slavica Kovač iz OŠ Stanovi.

Scenu su uredili učenici i profesori POŠ Nova.

Grad Zadar, na čelu s Upravnim odjelom za odgoj i školstvo na ovaj je način odao priznanje svim uspješnim učenicima i njihovim učiteljima-mentorima, koji su na najbolji način – znanjem i vještinama predstavljali naš grad i županiju na mnogim natjecanjima i susretima koje sustavno provodi Agencija za odgoj i obrazovanje.

smileyZahvaljujemo na fotografijama Anđeli Horvat iz OŠ Smiljevac i njezinoj mentorici Aniti Vodopivac.

Fotografije naše novinarke Dore Matoković pogledajte u FOTOGALERIJI.

.