Kutak za filmoljupce

Kraljica ljubaznosti i ljepote

Autor: Slavica Kovač, 13. 11. 2010.

Ljudi se, čak i više od stvari, moraju obnavljati, ponovno oživljavati, popravljati i izbavljati – nikada ne odbacujte nikoga, riječi su to Audrey Hepburn, glumice koja je zračila ljubaznošću, ljepotom i stilom.

Predstavljamo je upravo na današnji dan, Svjetski dan ljubaznosti.

Audrey Hepburn

(1929. – 1993.)

Filmska i kazališna glumica nagrađena Oscarom, manekenka i humanitarka. Ljudi su je doživljavali kao skromnu, dragu i šarmantnu osobu, kojoj su uvijek drugi bili na prvom mjestu.

Blistala je u filmovima Praznik u Rimu za koji je dobila Oscara, Sabrina, Doručak kod Tiffanya i mnogim drugim.

2003.  Poštanski ured SAD-a izdao je poštansku marku u njezinu čast. Za marku je iskorištena jedna od promotivnih fotografija za njezin film Sabrina.

Kao ambasadorica dobre volje radila je za UNICEF.

Proglašena je najljepšom ženom 20. stoljeća, no što je za nju ljepota, pročitajte u sljedećim redcima.

Savjeti za ljepotu:

Za atraktivne usne, govorite ljubazno.

Za divne oči, tražite dobrotu u ljudima.

Za dobru liniju, dijelite hranu s gladnima.

Za lijepu kosu, dozvolite djeci da provlače svoje prste jednom dnevno kroz nju.

Za dobro držanje, hodajte sa znanjem da nikada niste sami.

Ljudi, čak više nego stvari, trebaju obnavljanje, oživljavanje, potvrđivanje, prosuđivanje; nikada ne odbacuj nikoga.

Zapamtite, ukoliko vam ikada treba pomoć, naći ćete je na krajevima svake od vaših ruku. Kada odrastete, otkrit ćete da imate dvije ruke: jednu da pomognete sebi, a drugu da pomognete drugima.

Ljepota žene nije u odjeći koju nosi, njezinom stasu ili frizuri. Ljepota žene se ogleda u njenim očima jer su ona vrata njenog srca, mjesto gdje ljubav počiva.

Ljepota žene ne leži u njezinoj vanjštini, već se prava ljepota žene očituje u njezinoj duši. To je pažnja koju ona nesebično pruža, strast koju poznaje.

Kako godine prolaze, ženina ljepota raste.

(Izvor: Wikicitati