Kutak za filmoljupce

Shutter Island

Autor: Emma Matković, 13. 12. 2010.

Nedavno sam pogledala film Shutter Island i oduševila se.

Riječ je o američkom psihološkom trileru Martina Scorsesa nastao prema noveli Dennisa Lehanesa. Redatelju Martinu Scorseseu i glumcu Leonardu DiCapriu, to je već četvrti zajednički projekt.

Volite li psihološke trilere

Film je sniman na lokacijama u Massachusettsu, Connecticutu i New Scotia. Proizvodnja je započela 6. ožujka 2008.

Glavnu ulogu američkog inspektora Edwarda Danielsa tumači poznati glumac Leonardo Di Caprio.

Zanima li vas radnja filma?

1954. godine Edward Daniels dobiva novog partnera i s njim kreće na otok, riješiti slučaj nestale Rachel Solando.Na otoku je ludnica u koju dolaze samo teži slučajevi.

Tijekom potrage za Rachel (ubila je svoje troje djece) oni upoznaju otok i Edward vidi svjetionik u koji nitko ne smije ulaziti. Uzima izjave nekih pacijenata i uspoređuje ih s pričom što je već znao. Jedne večeri Edward sanja svoju ženu kako mu govori da je njen ubojica na tom otoku. Žena mu je umrla u požaru, a on smatra da je požar podmetnut od Andrewa Laeddisa i odluči ga potražiti.

Nakon par dana Rachel pojavi se i on želi pričati s njom. Inspektor se počne osjećati sve lošije i dobiva migrene te mu se žena pojavljuje na svakom kutu. Nakon nekog vremena sazna da mu je u ludnici prijatelj George Noyce te nakon što ga nađe, saznaje da je sve ovo igra da bi uhvatili upravo njega. Edward ostaje zbunjen.

Odluči otići do svjetionika da vidi što se tamo nalazi. Njegov partner ne želi poći s njim tako da on nastavlja sam. Nailazi na pravu Rachel Solando koje se skriva po otoku. Doznaje nešto o njoj. Nešto što ga još više potakne da otkrije tajnu koju sadrži ovaj otok.

Pri odlasku u taj svjetionik ostaje bez partnera. Poslije ga ravnatelj te ludnice uvjerava da je lud i da on nije nikakav šerif već da je on Andrew Laeddis. Zbunjujuće, ha?

Tko je tu lud ? Pogledajte film i doznajte.

Emma Matković, 8.c