DAN HRVATSKIH KNJIŽNICA

Autor: Božena Ivankov, 11. 11. 2014.

Danas 11. Studenog  2014. smo u školskoj knjižnici obilježili dan hrvatskih knjižnica. Dan hrvatskih knjižnica obilježili smo raznim aktivnostima i prisjetili se što se sve u školskoj knjižnici može raditi.

Počeli smo radno kao i svakog dana. Ovaj put s radionicom za učenike drugog razreda gdje smo gledali crtić Božićna bajka snimljen prema knjizi Nade Iveljić. Na radionici su učenici oslikavali dijelove slikovnice.

Nastavili smo s izvannastavnom aktivnosti mali knjižničari koji su danas imali zadatak slaganje i brojanje knjiga za lektiru ako bi imali ažurirani popis lektire za sve razrede.

Naši najmlađi korisnici učenici prvih razreda „prvaši“  najviše vole čitati slikovnice koje odabiru sami ili uz pomoć knjižničarke, a najviše vole Duricu, Princezu, Grgu Čvarka.

Da je školska knjižnica dom za mnoge aktivnosti potvrđuje i vjeronaučna skupina koja svoje aktivnosti redovito održavaju u školskoj knjižnici.  Ovo polugodište vjeronaučna skupina pod vodstvom vjeroučiteljice Sonje Špadić ima zadatak isplesti košarice od novinskog papira. Učenice Tina Lončar, Sarah Buljat, Ema Dražić, Kata Veršić, Lara Pedić i Dora Ribić vrijedno pletu svoje košarice. Za košarice im je potreban novinski papir, drveni štapići, ljepilo za drvo i dvije spretne ručice.

Učenice četvrtog razreda rado pišu domaću zadaću u školskoj knjižnici za koju često koriste referentnu zbirku točnije Dječji atlas prirode i Dječju enciklopediju prirode.

U pripremi su nam radionice povodom obilježavanja dana sjećanja na žrtve Vukovar i Škabrnja za koji smo danas izradili plakat.

Iako danas obilježavamo Dan školskih knjižnica možemo reći da ga poklanjamo učenicima.  S učenicima započinje i završava svaka aktivnost u školskoj knjižnici.  Zato je i danas kao i svaki drugi dan u školskoj knjižnici bilo veselo, poučno, maštovito, druželjubivo u radu s učenicima.

« Travanj 2024 »